Z POLICJANTAMI - przedszkole

Z POLICJANTAMI

HISTORIA > 2014/2015

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

25 września odbyło się spotkanie z policjantami ruchu drogowego  Funkcjonariusz Pan Paweł Z. zapoznał dzieci z ubiorem policjanta ruchu drogowego, wyposażeniem np. kajdanki, pałka, pistolet, gaz łzawiący lizak, radio i ich przeznaczeniem. Następnie przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, ulicach, jazdy na rowerze, w samochodzie, spotkania z obcymi ludźmi i nieznajomymi zwierzętami. W czasie pogadanki zwrócił szczególną uwagę, że bardzo ważną rzeczą jest noszenie odblasków, dlatego też wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane odblaskami. Największą frajdę sprawiło dzieciom oglądanie i siadanie na motorze policyjnym i w samochodzie policji. Policjantom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.