WYCIECZKI - przedszkole

WYCIECZKI

JESIENNY SPACER PO LESIE
Korzystając z uroków pięknej jesiennej pogody, w październikowe przedpołudnie przedszkolaki pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do lasu na Wzgórze Pustki. W czasie drogi  obserwowały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, rozmawiały o  tym jak należy zachować się w lesie, który jest domem roślin i zwierząt. Gdy dotarły na Wzgórze, las przywitał ich mnóstwem opadłych, kolorowych liści. Liście te stały się dla dzieci źródłem doskonałej zabawy. Wiele radości sprawiły im wędrówki po leśnych ścieżkach. Przedszkolaki mogły zobaczyć też piękną, odbudowaną Gontynę i pomodlić się na cmentarzu za poległych w czasie I wojny żołnierzy.  To była bardzo udana wycieczka. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do przedszkola.

WYCIECZKA DO OGRODU WARZYWNEGO

W piękny październikowy dzień dzieci z grupy „Krasnale” wyruszyły na pieszą wycieczkę do ogrodu warzywnego. W ogrodzie dzieci zobaczyły różne warzywa w ich naturalnym środowisku. Mogły je dotykać, wąchać, nazywać a nawet zerwać i posmakować. Atrakcją był dla nich tunel, w którym pani Ewa uprawia różnego gatunku pomidory, ogórki, paprykę i sałaty. Podczas pobytu przedszkolaki miały także okazje skosztowania pysznych malin. Dostały także kilka różnych warzyw do „Kącika przyrody”. To była bardzo ciekawa i edukacyjna wycieczka. Dzięki niej przedszkolaki zobaczyły jak wiele różnych warzyw można uprawiać w ogrodzie.
WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ
„FORT WAPITI” W ZALASOWEJ

12 czerwca 2019 r. nasze przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce autokarowej zorganizowanej z okazji „Dnia rodziny”. Miejscem docelowym wycieczki była Wioska Indiańska w Zalasowej „Fort Wapiti”. Celem     świętowanie przez dzieci i ich rodziców „Dnia Rodziny”. Na miejscu przywitała nas piękna pogoda i założyciele wioski  ubrani w strój indiański. Pobyt w wiosce rozpoczęliśmy od zwiedzania indiańskich namiotów„tipi”, w których mogliśmy zobaczyć różne przedmioty używane przez Indian: stroje ,koszule wojenne, noże, pióropusze, etniczne instrumenty oraz wiele innych przedmiotów. Oprócz zwiedzania na dzieci i rodziców czekały również inne atrakcje. Mogli oni poćwiczyć: strzelanie z łuku, strzelanie z dmuchawki, spróbować swoich sił w rzutach włócznią i rzutkami oraz w rzutach na rogi bizona. Dzieci miały także możliwość rywalizacji w łowieniu ryb czy zwijaniu węży. Po zabawie przyszedł czas na pyszną kiełbaskę i słodkie ciasteczka. Rodzice mogli  wypić pyszna kawą a przedszkolaki herbatkę lub soczki.  Nim opuściliśmy wioskę wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach robienia indiańskiej biżuterii. Chętne przedszkolaki mogły dodatkowo ozdobić sobie twarz lub ręce indiańskimi symbolami. Na zakończenie spotkania z kulturą indiańska wszystkie dzieci zatańczyły  indiański taniec aligatora. W drogę powrotną zabraliśmy ze sobą piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia i pamiątki zakupione w indiańskim sklepiku.

Copyright 2015. All rights reserved.