Wycieczki - przedszkole

HISTORIA > 2013/2014

Wycieczka do sali zabaw Mały Robinson
  29 maja dzieci z grupy „Biedronki” i „Krasnale” odbyły wycieczkę do Gorlic do sali zabaw „Mały Robinson”. Dzieci były zachwycone wyposażeniem   i ofertą zabaw w sali, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Po zabawie w ruchu mogły odpoczywać jeżdżąc autami na pedały, grając w różne gry stolikowe, telewizyjne lub bawiąc się w domkach lalami.

W przerwie częstowały się biszkoptami, zdrowymi sokami i wodą. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe  i zadowolone z wycieczki. Często wspominają i dzielą się wrażeniami z tego wyjazdu.

Wycieczka do skansenu archeologicznego Karpacka Troja.
W środę 18 czerwca 2014 roku dzieci z grupy „Motylki” i „Słoneczka” udały się na wycieczkę do skansenu archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy k/Jasła. Po niespełna godzinnej podróży dzieci pod opieką wychowawczyń i rodziców dotarły do tego wyjątkowego miejsca. Jak dowiedzieliśmy się od pani przewodnik,  odkryto tu jedną z najstarszych w Polsce osad obronnych początków epoki brązu oraz monumentalne grodzisko wczesnośredniowieczne. Karpacka Troja to także skansen archeologiczny. Na 8 ha powierzchni znajduje się ponad 150m zrekonstruowanych wałów obronnych, 18 zrekonstruowanych chat oraz 2 bramy prowadzące do grodu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem zaglądały do chat, oglądały ich wyposażenie. W nowoczesnym pawilonie wystawowym  mieszczą się najwyższej klasy ekspozycje muzealne. Dzieci oglądały ubiór i narzędzia, którymi posługiwali się przed wiekami osadnicy. Dużą atrakcją dla dzieci był  ich udział w zajęciach w przytulnej „Salce Małego Odkrywcy”. Korzystając z różnorodnych metod aktywizujących, odpowiednich pomocy, filmiku tematycznego, dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Słowiankę Magdalenę, w stroju słowiańskim. Miały też okazję oglądnąć i pobawić się zabawkami jakimi mogły bawić się dzieci w minionych epokach.  Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną nawiązującą do tamtych czasów, za co każde z nich otrzymało Dyplom Małego Podróżnika w Czasie i malowankę. Jedną z ważniejszych atrakcji wycieczki był zakup pamiątek. Radosne i pełne  wrażeń dzieci dotarły do naszego przedszkola.