WIWAT KARNAWAŁ - przedszkole

WIWAT KARNAWAŁ

HISTORIA > 2014/2015

Wiwat karnawał!

„Kto przebierze się za misia, kto za królewicza
A kto z dzielnym Indianinem będzie tańczył dzisiaj”
Od tygodnia były emocje związane z balem karnawałowym i wreszcie 9 lutego spełniły się oczekiwania dzieci. Od samego rana trwały przygotowania do balu: przystrajanie sali połyskującymi serpentynami, przebieranie w stroje i malowanie twarzy przez mamę Wojtka. Efekt tych przygotowań dzieci  zaprezentowały podczas przemarszu w barwnym korowodzie. Duże wrażenie zrobiło wtargnięcie „Czerwonego Kapturka” uciekającego przed wilkiem. Przedszkolaki zaprosiły kapturka do wspólnej zabawy, która prowadzili tancerze z  „SCREAMO TRICKZ”, przebrani za Klauna i Kapitana statku. Dzieci chętnie tańczyły w rytmach wolniejszych i szybszych, szybszych parach, w kole i wężyku. W przerwie częstowały się przygotowanymi przez rodziców smakołykami: owocami, sokami oraz tradycyjnie  spożywanymi w okresie karnawału pączkami.

„ Sypie, sypie się confetti,  frunął  baloniki,
Słychać śmiechy, słychać brawa i dźwięki muzyki”.

Była to udana i niezapomniana zabawa.