WIGILIA - przedszkole

WIGILIA

HISTORIA > 2014/2015

Radosny czas świąt Bożego Narodzenia
  Grudzień to czas oczekiwań, przygotowań do świąt, czas refleksji. Przedszkolaki czuły tę niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia poprzez wykonywanie ozdób choinkowych, strojenie choinek i sal zabaw, śpiewani
e i słuchanie piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek, wypiekanie pierników, przygotowywanie upominków świątecznych i przedstawienia „Jasełek”.

Spotkanie wigilijne

„Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami
                                                              Wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy
                                                                Hej kolęda, kolęda.”

19 grudnia w sali najmłodszych przedszkolaków „Biedronek” zebraliśmy się przy pięknej, świecącej choince na spotkaniu wigilijnym. Obecni byli także zaproszeni goście: dyr. Zespołu Szkół w Łużnej M. Skrobot i zastępca dyr. J. Drożdż. W rozmowie z panią dyr. A Ćwiklik dzieci wykazały się dużą znajomością na temat świąt Bożego Narodzenia, tradycji i zwyczajów. Dzieci z najstarszych grup „Motylki” i „Słoneczka” opowiedziały historię narodzenia Jezusa wierszem. Wspólnie połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy  sobie życzenia świąteczne. Przy akompaniamencie akordeonu śpiewaliśmy najpopularniejsze kolędy. „Krasnale” częstowały wszystkich piernikami, a „Biedronki” wręczyły gościom, wychowawcom i pracownikom przedszkola upominki- szyszkową choinkę. Było bardzo miło.