WIGILIA - przedszkole

WIGILIA

HISTORIA > 2016/2017

Wigilia w przedszkolu
W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystość Wigilijną, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się ona 21 grudnia 2016r. Uczestniczyły w niej wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Od rana wszystkie dzieci  ubierały choinkę w swojej sali.  Około południa spotkały się w sali Biedronek, aby wspólnie uczestniczyć w uroczystości.  Na początku Pani dyrektor  Anna Ćwiklik odczytała zebranym fragment ewangelii wg św. Łukasza, a następnie złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, przy akompaniamencie akordeonu. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z pracownikami przedszkola spożyły smaczny obiad wigilijny a następnie wraz z rodzicami oglądały przygotowane przez dzieci z grupy „Motylki” pod opieką wychowawczyni Janiny Stępień przepiękne „Jasełka”. Radosnym dla dzieci punktem programu było podsumowanie konkursu plastycznego: „Moja ulubiona postać z bajki”. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.