UROCZYSTOŚCI - przedszkole

UROCZYSTOŚCI

NIECH ŻYJE BAL

W dniu 19 lutego, w ostatnią środę karnawału, odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy, po raz pierwszy z udziałem rodziców naszych przedszkolaków. Zgodnie z tradycją bal rozpoczął się polonezem, który poprowadziła pani dyrektor Monika Skrobot – pomysłodawczyni balu, w par  z Kacprem z grupy „Motylki”. Wielką niespodzianką i atrakcją balu było przygotowane przez nauczycieli we współpracy z  rodzicami humorystyczne przedstawienie wiersza J. Tuwima „ Rzepka”. Rodzice wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie balu i kreatywnością w przygotowaniu strojów zarówno dla dzieci jak i siebie. Sala wypełniona była różnymi bajkowymi postaciami. Przybyli goście chętnie brali udział w proponowanych konkursach, tańcach i pląsach. W przerwach między tańcami, zarówno dzieci jak i rodzice, chętnie korzystali z dwóch, obfitych w słodkości karnawałowe stołów szwedzkich. Do tańca w różnych rytmach i klimatach zapraszał uczestników balu DJ Kris. To był piękny bal. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości jego uczestnikom a bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W PRZEDSZKOLU

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

W dniu 21 stycznia odbyła się w naszym przedszkolu wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać spotkania. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanych dla nich programach artystycznych. Przygotowała Dziadkowie w grupie „Motylki” mogli zobaczyć piękne „Jasełka”, zaś w grupie „Krasnale” przedstawienie pt. „Placek dla wnuczka”. Dziewczynki zaprezentowały tańce z pomponami, chłopcy zaś góralski taniec. Nie zabrakło też wzruszających wierszy i piosenek. Na zakończenie dzieci wręczyły przybyłym gościom przygotowane przez siebie prezenty. Po części artystycznej wzruszeni dziadkowie i babcie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była piękna uroczystości, pełna uśmiechu i radości.

SPOTKANIE WIGILIJNE PRZEDSZKOLAKÓW

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 21 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu wspólne Spotkanie Wigilijne.
Na uroczystość tą przybyli zaproszeni goście: p. Dyrektor Monika Skrobot, p. Agnieszka Martuszewska oraz rodzice przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez dzieciz grupy „Biedronki” jasełek pt. „Maleńka miłość”. Po występach przedszkolaki wręczyły przybyłym gościom i wszystkim pracownikom przedszkola świąteczne upominki. Następnie nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem
i kolędowania. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci pachnących pierniczków przygotowanych przez dzieci z grupy „Motylki”
i „Krasnale”. Uroczystość  zakończyła się wspólnym obiadem, złożonym z tradycyjnych potraw wigilijnych.

Copyright 2015. All rights reserved.