Rok dla Niepodległej - przedszkole

HISTORIA > 2018/2019

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

W ramach obchodów 100 leci Niepodległości Polski, w ciągu całego 2018 roku, nasze przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach, konkursie plastycznym pt. „Moja Ojczyzna”, przeglądzie piosenki patriotycznej, wystawie fotograficznej „Polska moja Ojczyzna” oraz zajęciach edukacyjnych poznawały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolnością. Podsumowaniem wszystkich działań Przedszkola był wspomniany już Gminy Przegląd Piosenki Patriotycznej, który odbył się 22 listopada. W przeglądzie tym wzięli  udział soliści i zespoły z wszystkich przedszkoli i oddziałów  gminy Łużna. Repertuar przedstawiony przez przedszkolaki był różnorodny i na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Za udział w przeglądzie każde przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek dla grupy. Oprócz tego każdy uczestnik otrzymał mały prezencik. Tego dnia  wręczono też dyplomy i nagrody laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Moja Ojczyzna”.