POZNAJEMY ZAWODY - przedszkole

POZNAJEMY ZAWODY

POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA

W piękne marcowe przedpołudnie dzieci z grupy „Krasnale” wybrały się razem z swoimi paniami do lokalnego salonu fryzjerskiego po to, by zobaczyć jak wygląda praca fryzjera. Na miejscu właścicielka oprowadziła dzieci po salonie, pokazała sprzęty, palety z farbami oraz inne używane przez fryzjerów przedmioty. Dzieci mogły obserwować jak fryzjer obcina włosy i robi fryzurę. Dziękujemy pani Agnieszce za bardzo ciekawe zajęcia.

WIZYTA U FOTOGRAFA

O tym jak ciekawa i niełatwa jest praca fotografa przekonały się dzieci z grupy „Motylki” podczas wizyty w zakładzie fotograficznym. Pan fotograf opowiedział dzieciom na czym polega wykonywany przez niego zawód, jaką szkołę trzeba ukończyć by móc pracować w zawodzie fotografa. Pokazał im również różne sprzęty , które wykorzystuje podczas sesji fotograficznych. Przedszkolaki mogły także same uczestniczyć w przygotowanej dla nich „mini” sesji fotograficznej. Dziękujemy panu fotografowi za spotkanie.

SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

W miesiącu listopadzie nasze przedszkolaki spotkały się z panią Elżbietą Cyprowską, bibliotekarką pracującą w bibliotece szkoły.  Celem spotkania było zapoznanie z zawodem bibliotekarza oraz rozbudzenie zainteresowania książkami. Na wstępie pani bibliotekarz opowiedziała dzieciom o wykonywanej przez siebie pracy. Następnie pokazała , gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przeczytała im też wiersz pt. „Na straganie” i wręczyła obrazki do kolorowania z tego wiersza. Zachęciła wszystkie dzieci do korzystania wspólnie z rodzicami z zasobów biblioteki. Przedszkolakom bardzo spodobały się wizyta w bibliotece.

POZNAJEMY URZĄD POCZTOWY
I ZAWÓD LISTONOSZA

W miesiącu listopadzie przedszkolaki z grup „Krasnale” wybrały się ze swoimi paniami na wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego. W ramach realizowanego w przedszkolu planu doradztwa zawodowego poznały one kolejny zawody, tym razem listonosza i urzędnika pocztowego. Dowiedziały się na czym polega ich praca, co trzeba zrobić, żeby zostać listonoszem, jakie sprawy załatia się w Urzedzie Pocztowym. Na pożegnanie pani Naczlnik podarowała każdemu dziecku piękne kartki okolicznościowe. Dziękujemy za miłe spotakanie.

SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

Dnia 5  listopada odbyliśmy ciekawe spotkanie z panią Sabiną Ligęzowską wykonującą zawód dietetyka. Nasz gość spotkanie z dziećmi rozpoczął od przeczytania opowiadania pt. „Zwierzątka z Zaczarowanego Zakątka”.  W opowiadaniu tym trzy małe zwierzątka uczęszczające do przedszkola udały się na wycieczkę do fabryki jedzenia nazywanej „Piramidą żywienia”. Wędrując po jej piętrach dowiedziały się, że produkty znajdujące się na każdym z nich, zjadane w odpowiedniej ilości są niezbędne dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Pani Sabina zaprezentowała dzieciom tablicę z „Piramidą żywienia” oraz sprawdziła ich wiedzę z zakresu zdrowego żywienia w zabawie „Prawda i fałsz” i podczas rozwiązywania zagadek.  Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od pani Dietetyk do wykonania plansze z „Piramidą żywienia”. Dziękujemy pani Sabnie za przybycie    i wspaniała lekcję dotycząca prawidłowego żywienia.

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

11 października nasze przedszkolaki odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej z Bobowej. Prowadząca spotkanie pani policjant odbyła z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach w miejscach zarówno oznakowanych jak i nie oznakowanych. Przypomniała dziecio o obowiązku korzystania przez nie z fotelików podczas jazdy samochodem.  Zwróciła szczególną uwagę na istotę noszenia zarówno przez dzieci jak i dorosłych odblasków. Przedszkolaki zaś pochwaliły się znajomością numerów alarmowych. Atrakcją dla dzieci było zaprezentowanie przez panią policjant stroju i wyposażenia policjanta. Na zakończenie spotkania policjanci podarowali wszystkim uczestnikom piękne kolorowe opaski, przedszkolaki zaś wręczyły gościom wykonane przez siebie obrazki.

Copyright 2015. All rights reserved.