POMAGAMY - przedszkole

POMAGAMY

POMOC DLA CHOREGO MIŁOSZA

W dniu 22 maja  2018r. nasze przedszkolaki wspólnie z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej miały okazję obejrzeć w GOK w Łużnej przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek".   W przedstawieniu zagrali Rodzice ze Szkoły Podstawowej wStaszkówce, którzy samodzielnie przygotowali scenariusz, scenografię i stroje aktorskie. Przedstawienie to miało charakter charytatywny. Dochód ze sprzedaży biletów został w całości przekazany na leczenie i rehabilitację 3 - letniego mieszkańca Staszkówki Miłosza Turka. Chłopiec walczy z ciężką chorobą - rakiem kości. Spektakl bardzo podobał się wszystkim dzieciom o czym świadczyły ich uśmiechnięte buzie i gromkie brawa. Dziękujemy Rodzicom za ich występ a małemu Miłoszowi  życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE.
XVIII EDYCJA 2017/2018

Każdego roku, na przełomie miesięcy listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, nazywana „Górą Grosza”. W akcji tej po raz kolejny wzięło udział również i nasze przedszkole. Tym razem przedszkolaki zebrały prawie 116 zł w nominałach od 0,01gr do 0,50gr . Najwięcej zgromadziły dzieci z grupy „Motylki”. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za udział w akcji. Zebrane fundusze, jak i w latach poprzednich wspomogą dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną tj. w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

„JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE”

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą „Góra Grosza”. Jej celem jest pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Pośrednim, jednak najważniejszym celem zbiórki jest uwrażliwienie dzieci na los innych dzieci, nauka dzielenia się z innymi, pokazanie  jaką siłę ma wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Do akcji tej przyłączyło się również i nasze przedszkole. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety, które po zakończonej akcji  zostały z pomocą przedszkolaków posegregowane według nominałów, bardzo dokładnie policzone i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom – koordynatora zbiórki.

Akcja „Zostań Świętym Mikołajem”

To już kolejny raz nasze przedszkole wzięło udział w przedświątecznej akcji pomocy dzieciom z ubogich rodzin oraz osobom niepełnosprawnym w Stróżach. W ramach tej akcji dzieci, Rodzice i pracownicy przedszkola mogli podzielić się z potrzebującymi posiadanymi przez siebie zabawkami, słodyczami, przyborami szkolnymi itd., otrzymując w zamian radość i satysfakcję z faktu pomagania innym.

"Reba - zużyte baterie"

Nasze przedszkole w minionym roku szkolnym, po raz kolejny brało udział w ogólnopolskim programie zbiórki zużytych baterii organizowanym przez REBA Organizację Odzysku S.A., spółkę wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii. Przez cały rok w szatni przedszkolnej umieszczony był specjalny pojemnik, do którego można było wrzucać baterie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w zbiórce i  zachęcamy do dalszego udziału w akcji.

„Zakrętki zbieramy – choremu Dominikowi pomagamy”

Od kilku lat w naszym przedszkolu prowadzona jest zbiórka  plastikowych nakrętek  na rzecz pomocy choremu Dominikowi. Zebrane w ciągu tego roku szkolnego nakrętki, nasze przedszkolaki starannie posegregowały wg koloru, a następnie wręczyły dziadkowi chorego chłopca. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce.