Obszar 3 - przedszkole

Obszar 3

PRZEDSZKOLE W RUCHU

Edukacja zdrowotna  (obszar nr 3)
Zadanie 1

Aktywność ruchowa w życiu dziecka
Zabawy ruchowe na śniegu - ruch na świeżym powietrzu

Okres zimy jest wspaniałą okazją do rozwijania koordynacji ruchowej u dziecka.  Dlatego nasze przedszkole w czasie zimy organizuje zabawy na świeżym powietrzu, które mają na celu   uświadomienie dzieciom, że bardzo ważna jest  aktywność ruchowa na świeżym powietrzu, umiejętność współpracy w grupie, wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i rozsądku podczas zabaw zimowych, zrozumienie przez dzieci konieczności wybierania bezpiecznych miejsc do zabaw. W czasie trwania zajęć na świeżym powietrzu stwarzamy dzieciom możliwość zabawy i hartowania, zapewniamy korzystanie z nieograniczonych, wielozmysłowych bodźców wpływających na wszechstronny rozwój dzieci. Warto dodać, iż dzieci doznają przy tym wiele radości, czując się po prostu szczęśliwe.
                               scenariusz zajęć                              zobacz fotki

Zadanie 2
potkanie z higienistką

14 marca odbyło się spotkanie z pielęgniarką. Miało ono na celu uświadomienie dzieciom od czego zależy nasze zdrowie. Higienistka zwróciła uwagę na ważność zjadania pierwszego śniadania i konieczność zjadania pięciu posiłków dziennie. Nie może zabraknąć w diecie każdego dziecka owoców i warzyw spożywanych na surowo, w postaci sałatek, surówek soków czy przecierów.
                                scenariusz zajęć                  zobacz więcej