Obszar 2 - przedszkole

Obszar 2

PRZEDSZKOLE W RUCHU

Ruch w przedszkolu (obszar 2)
Zadanie 1
Bal w przedszkolu

Bal karnawałowy – przebierańców jest coroczną tradycją naszego przedszkola. W tym roku szkolnym odbył się po feriach w dniu 27.02.2014 roku. Dzieci z wszystkich grup wiekowych już od samego rana przychodziły do przedszkola przebrane w wymarzone stroje. Było dużo śmiechu i wspólnej zabawy. Bal przebierańców to wspaniała okazja do aktywnie spędzonego dnia. Dzieci kształtowały  poczucia rytmu  i wrażliwości muzycznej, jak również  ćwiczyły sprawność i koordynację ruchową całego ciała. Nauczycielki przeprowadziły zabawy i konkursy nawiązujące do zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu.
Organizowanie  tego typu imprez  dla najmłodszych  uświadamia je, iż relaks i zabawa są bardzo ważne w życiu -  podobnie, jak nauka, praca i inne obowiązki. Gdy dorosną będą  wiedziały jak  aktywnie wypoczywać i   cieszyć się zabawą.

patrz scenariusz                                                                                    zobacz fotki