MIKOŁAJ - przedszkole

MIKOŁAJ

HISTORIA > 2016/2017

Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…)
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

Zgodnie z grudniową tradycją w dniu dzisiejszym, tj. wtorek 6 grudnia 2016 roku do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj.  Na tego Gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekały wszystkie dzieci już od samego ranka. Nim jednak zostały obdarowane prezentami, obejrzały wystawione przez Teatr „Profil” z Krakowa przedstawienie pt. „Tipituk i święty Mikołaj”. Przedstawienie  to w żartobliwy sposób nawiązywało do okresu świątecznego, przedstawiając zaczarowany świat małego Eskimosa daleko pod biegunem. Po przedstawieniu przedszkolaki otrzymały od św. Mikołaja piękne prezenty. Radości nie było końca.  Mikołajowi i tym wszystkim, którzy pomagali mu „pakować” prezenty bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy.