Kolorowe kanapki - przedszkole

Kolorowe kanapki

HISTORIA > 2014/2015

KOLOROWE KANAPKI
4.02.2015 r. w grupie „Biedronki” odbyły się zajęcia z zakresu dbamy o nasze zdrowie- zdrowo się odżywiamy.
Głównym celem zajęć  było wykonanie kolorowych, zabawnych kanapeczek z produktów bogatych w witaminy a jednocześnie lubianych przez dzieci oraz uświadomienie dzieciom wpływu i sposobu odżywiania na ich rozwój i zdrowie.
 Najpierw dzieci segregowały zgromadzone produkty spożywcze na zdrowe wartościowe dla organizmu oraz takie, które zdrowiu szkodzą. Zadanie to wykonały bezbłędnie- dzieci mają świadomość czego nie należy spożywać.
 Różnorodność i pomysłowość była zaskakująca. Śmiało można powiedzieć, że były to swoiste   „dzieła sztuki”  i jednocześnie bardzo apetyczne i smaczne.
Na talerzykach znalazły się zabawne buźki, grzybki, choinki, bukiety kwiatów, motylki, biedronki a nawet bociek i żabka.
 Takie zajęcia kształtowały u dzieci zasady właściwego zachowania się podczas przygotowania i spożywania posiłków oraz służyły przezwyciężeniu niechęci do niektórych potraw.