DZIEŃ ZIEMI - przedszkole

DZIEŃ ZIEMI

HISTORIA > 2016/2017

Dzień  Ziemi W tym roku nasze przedszkole uczestniczyło w wojewódzkim projekcie edukacyjnym „EKO PRZEDSZKOLE 2016”.  Ma on na celu utrwalenie i pogłębienie wiadomości przyrodniczo- ekologicznych, budowanie świadomości,  kształtowanie aktywnej postawy i kultury ekologicznej oraz inspirowanie dzieci, nauczycieli i rodziców do pracy na rzecz ochrony środowiska. W związku z realizacją tych celów podjęliśmy szereg zadań  proekologicznych m.in. konkurs „Jestem przyjacielem przyrody”, „Dzień Ziemi.”
    26.04.2016 roku uroczyście obchodziliśmy „Dzień Ziemi.” Na tą okazję przybyli: Pani dyr. Zespołu Szkół w Łużnej- M. Skrobot, Pani skarbnik Gminy Łużna- K. Rak- Wachowska, Pani Ewa Stępień- szefowa kuchni kateringowej, Pan dyr, ZEAS-u Gminy Łużna Marian Skowron,  przewodniczący Rady Gminy Pan Krzysztof  Kotowicz oraz rodzice. Każda grupa przedszkolna przygotowała krótki występ okolicznościowy, po którym Pani dyr. A. Ćwiklik podsumowała konkurs plastyczny „Jestem przyjacielem przyrody.”  Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody i gratulacje. Następnie zaproszono gości do degustacji potraw ekologicznych przygotowanych przez rodziców i dzieci  z grupy „ Krasnale” oraz do stoiska z kwiatami.
    Mamy nadzieję, że wychowywane przez nas młode pokolenie nie będzie obojętne na to, co się dzieje ze środowiskiem i przyrodą.