DZIEŃ MISIA - przedszkole

DZIEŃ MISIA

HISTORIA > 2016/2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25.11.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, pluszowe misie oraz inne Przytulanki opanowały w tym dniu nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, żeby bawić się, świętować i uczyć. Aby uczynić święto pluszowego misia szczególnym, nauczyciele przygotowali w tym dniu dla swoich przedszkolaków wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych Przytulanek, a zwłaszcza wokół misia Uszatka, najważniejszej postaci tego dnia. Dzieci dowiedziały się, jak powstał pierwszy pluszowy miś. Doskonale sobie radziły odgadując zagadki,  relaksowały słuchając bajek i wierszy, cieszyły kolorując i rysując postać Uszatka. Najwięcej jednak radości sprawił dzieciom przygotowany przez wszystkich pracowników przedszkola teatrzyk pt „Bal u misia Uszatka”, a także wspólne zabawy i tańce w rytm misiowych przebojów. Na  koniec spotkania przedszkolaków zaproszono na słodki poczęstunek. Każdy odchodził w tym dniu do domu niezwykle zadowolony. To był ciekawy, wesoły  i pełen radości dzień.