Dzień marchewki - przedszkole

Dzień marchewki

HISTORIA > 2013/2014

Nasze przedszkole wzięło udział w programie ”Kubusiowi Przyjaciele Natury” i z tej okazji  czerwcowy piątek 13-go  2014 roku był w naszym przedszkolu kolejnym już ,,Dniem marchewki”. Dzieci poznały   historię marchewki, jej wartości odżywcze i smakowe i uczyły się wprowadzać ją do jadłospisu w różnorodnych formach w tym w postaci soku. Na cześć bohaterki dnia- marchewki, przedszkolaki ubrały się na pomarańczowo i z chęcią brały udział w proponowanych zabawach i zadaniach zaplanowanych przez wychowawców w poszczególnych grupach. Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych jarzyn, układały w całość pocięte obrazki z marchewką, dzieliły żywność na zdrową i niezdrową. Maluchy Ilustrowały ruchem piosenkę „Urodziny Marchewki. Najważniejszą częścią dnia była degustacja warzywa. Wszystkie dzieci z radością zjadały całe marchewki. Na podwieczorek jadły marchewkowe ciasto, które bardzo im smakowało.