DZIEŃ BABCI - przedszkole

DZIEŃ BABCI

UROCZYSTOŚCI

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
„Dziś dla babci  słońce mamy
i całuski dla dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek  składa
i piosenki śpiewa wnusia”.

Każdy wnuk i wnuczka pamięta o święcie Babci i Dziadka i z niecierpliwością na tę uroczystość czeka. Dziadkowie są niezwykle ważnymi osobami w rodzinie  poprzez fakt swojego istnienia, przez silną miłość jaką darzą wnuczęta oraz pomoc jakiej mogą im udzielać. Dzieci, które dużo czasu spędzają z dziadkami doceniają ich cierpliwość, doznaną opiekę, a szczególnie wspólną zabawę, na którą rodzice nieraz nie mają czasu.
31. 01.2019r o godzinie 10  gościliśmy w  naszym przedszkolu kochane Babcie i drogich Dziadków, którzy zawsze bardzo chętnie i licznie przybywają na tę przemiłą uroczystość. Spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łużnej. Pani dyrektor Monika Skrobot serdecznym i ciepłym słowem powitała zebranych gości, następnie oddała głos przedszkolakom, które z przejęciem zaprezentowały przygotowane występy. Wśród nich nie zabrakło: wierszy, piosenek, inscenizacji, życzeń, a także dobrych rad dla kochanych dziadków. Każda grupa przedstawiła także piękny taniec: „Biedronki” zatańczyły „ Kujawiaczka”. „Krasnale” rozśmieszały i bawiły gości tańcem „Babuszki”, natomiast „Motylki”  zaprezentowały zimowy taniec do muzyki klasycznej Vivaldiego. Kończąc przedstawienie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły przygotowane upominki.  Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia, podziękowała za liczne przybycie, po czym zaprosiła gości na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.