DZIEŃ BABCI - przedszkole

HISTORIA > 2016/2017

Dziadek z Babcią mają święto
Więc im wszyscy zaśpiewamy
Niech nam żyją, niech nam żyją
Nasi goście ukochani.

W dniu 27 stycznia 2017 wszystkie przedszkolaki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość. Tego roku uroczystość ta odbywała się w salach każdej z grup. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.  Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Biedronki”
Występy rozpoczęły się ciepłym i serdecznym powitaniem gości. Dzieci poprzez wiersze i piosenki chciały wyrazić jak najwięcej dziecięcej miłości. W koncercie życzeń na każdy dzień tygodnia wnukowie życzyli swoim babciom i dziadkom pomyślności, radości, odpoczynku a także większej emerytury. Na repertuar złożyły się także piosenki  ilustrowane ruchem i gestami „Babcia ma święto”, „Babciu droga babciu”. Przedstawiły także taniec przy piosence „Taniec pajacyków”. Na  koniec, pracownice przedszkola wcielając się w role babci i dziadka przedstawiły skecz, który zatytułować można „Tak to w życiu bywa...”. Uroczystości towarzyszyły podniosły nastrój, miła atmosfera pełna wzruszeń i radości.

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Słoneczka”

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni  w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto. Dzieci z grupy „Słoneczka” wraz z wychowawczynią przygotowały program artystyczny, by móc podziękować swoim babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Przede wszystkim były to wiersze, życzenia, piosenki, inscenizacja i tańce.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich kochanych wnucząt. Na koniec przedszkolaki obdarowały swoich dziadków upominkami. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to zawsze dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Krasnale”
„Dziadek, stołek i rosołek” - tym przedstawieniem rozpoczęły swój występ dzieci z grupy „Krasnale”. Potem recytowały piękne i wzruszające a i humorystyczne wiersze i śpiewały okolicznościowe piosenki. Wesoły taniec „Let`s Twist Again” wywołał podrygiwania u niejednej babci i dziadka. Uwieńczeniem imprezy było wspólne zaśpiewanie 100 lat i wręczenie własnoręcznie przygotowanych laurek oraz słodkich upominków przygotowanych przez rodziców.

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Motylki”
27 stycznia Babcie i Dziadkowie z okazji ich święta mieli okazję wspomnieć niepowtarzalny klimat świąt, biorąc udział w przedstawieniu jasełkowym, przygotowanym przez dzieci.  Młodzi aktorzy pomimo tremy pięknie występowali,  śpiewali kolędy i pastorałki. Na koniec przedstawienia,  recytowali wierszyki oraz śpiewali piosenki specjalnie dla swoich babć i dziadków. Dziadkowie i babcie oglądający występ nie kryli wzruszenia nagradzając małych artystów gromkimi brawami. Po przedstawieniu dzieci obdarowały swoich bliskich słodkimi upominkami i przygotowanymi przez siebie laurkami.