ANDRZEJKI - przedszkole

ANDRZEJKI

HISTORIA > 2014/2015

Ciekawe czy nasze wróżby się sprawdzą…
       „Andrzejki” to ludowa tradycja związana z magią wróżb. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna i pielęgnowany do dziś. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć, pamiętając jednak o tym, iż teraz nie podchodzimy do wróżb tak poważnie jak robiono to dawniej
27 listopada   2014r. nasze przedszkole odwiedziła wróżka „Samanta”, która wprowadziła tajemniczą atmosferę oraz  przeprowadziła z dziećmi zabawy i wróżby. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na  temat zwyczajów  andrzejkowych, poznały najbardziej popularne wróżby, dowiedziały  się co ich czeka w niedalekiej przyszłości, kim zostaną gdy dorosną, poznały imiona swoich przyjaciół. Z wróżką bawiły się przy piosence „Tańczymy lambada”. Na zakończenie Samanta ze szklanej kuli „wyczarowała” dla dzieci słodką niespodziankę.
Ten magiczny dzień wróżb  bardzo spodobał się  wszystkim dzieciom.