2017_2018 - przedszkole

2017_2018

Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli „Pajacyk”

12 czerwca 2018 roku po raz kolejny do Wiejskiego Domu Kultury w Woli Łużańskiej zawitali najmłodsi artyści ze wszystkich przedszkoli z Gminy Łużna. Okazją był kolejny -  już 10 Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli „Pajacyk”. W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Motylki” pod opieką wychowawczyni Janiny Stępień. Przedszkolaki przedstawiły  teatrzyk pt. „O tym jak powstało godło Polski” oraz taniec - „Chodzony polonez łużniański”. Po występach wszystkich grup artystycznych słowa podziękowania i uznania do dzieci i ich opiekunów skierowali przybyli goście - Pan Wójt Kazimierz Krok oraz dyrektor CUW -  Pan Marian Skowron. Każde przedszkole otrzymało także pamiątkowy dyplom oraz kosz pełen słodyczy.

Konkurs plastyczny  „Jesteśmy dobrymi kolegami”.

W dniu 15.12.2017 r. w Samorządowym Przedszkolu w Szalowej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Jesteśmy dobrymi kolegami” zorganizowanego przez pracowników tegoż przedszkola. Nasze przedszkole reprezentowała praca Kamili Wróbel  z grupy „Motylki” pod opieką pani Janiny Stępień. Z przyjemnością informujemy, że zaszczytne, pierwsze miejsce w konkursie zajęła właśnie praca naszej Kamili.  Dyplom i nagrodę rzeczową, odebrała ona z rąk dyrektor przedszkola, pani Bogusławy Śliwa. Gratulujemy Kamilce  jej wielkiego sukcesu.

KONKURS „MÓJ WYMARZONY LIZAK”

W grudniu przedszkolaki z grupy „Krasnale” wzięły udział w konkursie plastycznym pt. Mój wymarzony lizak”  organizowanym przez Muzeum Lizaka w Jaśle. Prace konkursowe wykonali: Ania Niemasik, Ewa Ćwiklik i Dawid Skiba. W nagrodę otrzymali dyplomy i bezpłatne bilety wstępu do nowopowstałego „Muzeum lizaka” w Jaśle. Gratulujemy uczestnikom konkursu.

Program „Mamo, tato, wolę wodę!”

Za nami kolejny rok realizacji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”  prowadzonego przez Żywiec Zdrój przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka, którego celem jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Za nami kolejny rok spotkań z „Superwodnymi bohaterami”.
Domek do zabawy dla dzieci
Dzieci z grupy „Słoneczka”  pod kierunkiem Pani Janiny Kotowicz  wzięły udział w VI edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego  dla przedszkoli  organizowanego pod  hasłem : „ Zrób to sam”.  Wykonały  domek, który powstał na konstrukcji z listew drewnianych, wykorzystanych ze starych mebli. Do listew przyklejono kartony z pudełek. Dach  wykończono rolkami papierowymi, a ścianki butelkami plastikowymi. Okna i drzwi przyozdobiono nakrętkami z butelek. Firanki zrobiono z worków siatkowanych po warzywach.
Domek został wykorzystany przez dzieci do wspaniałej  zabawy.
Przedszkole zdobyło nagrodę w  głosowaniu jurorów: dyplom oraz filmy edukacyjne dla dzieci.

Copyright 2015. All rights reserved.